آگهی و تبلیغات ارزان در سایت نیازمندیهای اینترنتی منطقه 22 تهران
منطقه 22

دهکده المپیک که به زندان تبدیل شد

دهکده المپیکی که به زندان تبدیل شد. البته نه محله دهکده المپیک تهران، بلکه دهکده المپیک آمریکا

این روزها مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در ریو برزیل در حال برگزاری است و ورزشکاران المپیک ایران با وجود کوش شو تلاش تک تک انها مانند همیشه بدلیل نبود برنامه ریزی درست و بسیاری از مسائل دیگر با نتیجه ای خجالت اور دهکده بازیها را ترک کرد تا مثل همیشه گفته شود باید تیم از المپیک برگردد تا بررسی کنیم ببینیم چرا اینطور شد. بررسی از نوع بررسی های همه دوره های قبلی المپیک…

دهکده المپیک که به زندان تبدیل شد

دهکده المپیکی که به زندان تبدیل شد. البته نه محله دهکده المپیک تهران، بلکه دهکده المپیک آمریکا دهکده المپیک دهکده المپیک که به زندان تبدیل شد
دهکده المپیکی که به زندان تبدیل شد. البته نه محله دهکده المپیک تهران، بلکه دهکده المپیک آمریکا

اما در آمریکا سطح برنامه ریزی آنقدر بالاست که حتی پیش از ساخت دهکده المپیک برای نحوه کاربری آن پس از پایان مسابقات المپیک نیز برنامه داشتند و تبدیل آن به زندان بود!

کمیته ملی المپیک آمریکا در سال ۱۸۹۴ بنیان نهاده شد و پس از انتخاب ایالات متحده به عنوان میزبان بازی های المپیک زمستانی ۱۹۸۰  دهکده Lake Placid برای انجام مسابقات المپیک در نظرگرفته شد اما از آنجا که برای پایان مسابقات هم برامه داشتندف کار طراحی آن طوری انجام شد که مانند زندان باشد.

۳۶ سال پس از المپیک، Lake Placid اکنون ۱۰۰۰ زندانی دارد، که بیشتر آنها از بوستون و نیویورک هستند. این زندان یا دهکده المپیک سابق، اکنون ۲۵۰ کارمند هم دارد.

البته چنین سرنوشتی شاید ترسناک باشد، اما کم و بیش بهتر از سرنوشت دهکده المپیک سایر کشورهایی است که مسابقات المپیک را برگزار کرده اند. دهکده سوچی روسیه اکنون به شهر ارواح تبدیل شده و استادیوم ۵۵۰ میلیون دلاری اصلی جام‌جهانی ۲۰۱۴ که گرانترین استادیوم ورزشی تاریخ یمی باشد اکنون یک پارکینگ خودرو می باشد. حاتل باید منتظر بود و دید که سرنوشت دهکده المپیک ریو ۲۰۱۶ چیست.

اما محله دهکده المپیک تهران

دهکده المپیک یکی از محلات شمال غرب تهران در منطقه ۲۲ می باشد. این محله پیش از اینکه منطقه ۲۲ بوجود آید مربوط به منطقه ۵ شهرداری تهران و بخشی از زمین های کن بود.

 

دلیل نامگذاری محله دهکده المپیک

هفتمین دوره بازیهای آسیایی در سال ۱۹۷۴ در تهران برگزار شد که اولین بار بود که این مسابقات در خاورمیانه برگزار می شد. به همین دلیل که دهکده بازی ها در این منطقه قرار داشت، این منطقه به دهکده المپیک نامگذاری شد. پس از مسابقات آسیای ایران با ۳۶ مدال طلا بعد از ژاپن و بالاتر از چین در رتبه دوم قرار گرفت. شاید بدلیل نامگذاری دهکده المپیک احتمالا قصد برنامه ریزی برای میزبانی مسابقات المپیک در ایران وجود داشته.

و هم اکنون در این محله زندگی جریان دارد. سینما دهکده یکی از سینماهای مدرن تهران می باشد.  بوستان جوانمردان در این محله قرار دارد. شهرک دهکده المپیک محل زندگی حدود ۷۰۰ خانوار می باشد که بیشتر آنها کارکنان سازمان تربیت بدنی می باشند.

 

وب سایت محله های منطقه ۲۲ تهران

www.Mah22.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

www.Mah22.com

وب سایت محله های منطقه 22 بانک اطلاعات مشاغل و کسب و کارهای این منطقه - کافی است یک جستجوی ساده انجام دهید تا بهترین نتایج را بگیرید. با تبلیغات در www.Mah22.com مشتری محلی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا